İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Bazalt Ürünü Mimari

Bazalt denilince akla ilk olarak gelen yapı; volkanik kaya kütlesinin parçalarıdır. Ve bu da dayanıklılık çerçevesinde en önde giden doğal taş olma özelliğini sağlar. Sağlamlığıyla ve su geçirmezliğiyle ön planlarda kullanılan bu yapı taşı; özellikle de kaldırımlarda ham madde olarak kullanılır. El ile patlatma yöntemine dayanan üretiminden sonraki aşamalarında da üreticilerin Bazalt Küp Taş olarak işlediği bu doğal yapı ürünü ile suyun geçmesini istemediğiniz yapılarınızda kullanabilir, şık zarafeti ve sağlamlığıyla da mekanınızın düzenini sağlayabilirsiniz.
Bir süsleme işine dahil edeceğiniz doğal taşların devamlılığı konusu sizin için çok önemliyse, seçiminizi kesinlikle Bazalt Küp Taş’tan yana kullanmanız gerekmektedir. Çünkü ülkemizde üretimi en kolay olan yapı taşları arasındadır ve bulundurduğu renk çeşitliliği ile de güzel dekorasyon alanı sağlamaktadır. Günümüzde bu sağlamlığından faydalanmak isteyen üreticiler, beton yapılarının malzemeleri arasına koyup, en sağlam olma özelliğini sağlamaktadırlar. Diğer yandan da kolay ulaşılması sebebiyle ödenecek miktar bakımından da uygun olan Bazalt Küp Taş ile doğal ortamlarınıza uygun fiyat kıstaslarıyla ulaşabilirsiniz.
İklim şartlarından çok az etkilendiği bilinen doğal taşın, genel kullanım alanlarına değinecek olursak; iç ve dış mimarinin çeşitliliğini sağlamaktadır. Yapı olarak, alt yapı ve üst yapı malzemesi olarak kullanılabilir. Şehirlerin yol mimarisinde sağlamlığıyla, bahçe düzenlemesinde sağladığı uyumla ve iç mimarideki renk çeşitliliği ile her ortama, her koşula ve her insan bütçesine uyum sağlayacak yapıdadır. Sıcaktan etkilenmeme durumu ile karşımıza çıkan bazalt, günümüzde şehir yollarında da kullanıma dâhildir. Sıcaktan ve soğuktan etkilenen asfalt yerine, bakımı daha ucuza mal olan ve zarar görme kapasitesi düşük olan bazalt taşı ile çoğu yollar kaplanmaktadır ve kaplama taşı, parke taşı, süsleme için dekor taşı her alanda mevcut üretime sahiptir.

Kaynak

Etiketler:
Netalan - Interactive Agency