İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Granit Küp Taş Kullanım Alanları

Türkiye’de kolaylıkla bulabileceğiniz Granit küp taşlar, doğada en çok bulunan taş çeşitlerindendir. Uzun yıllar doğa koşullarına karşı dayanıklı yapısıyla sıkça tercih edilen Granitin doğal dokusu zamana karşı dayanıklıdır. Granit küp taşları farklı boyutlarda kullanılabildiği için ve renk çeşitleri de mevcut olduğu için özellikle son yıllarda beğenilerek kullanılan taşlardır. İthal ürünler olmaması ve Türkiye’den çıkarılması sebebiyle de fiyatları son derece uygundur.

kozak-granit-granit-kup-tas

Granit küp taşların kullanıldığı yerlere baktığımızda hayatımızın büyük bölümünde sıkça tercih edildiğinizi görebilirsiniz. İnşaat sektöründe sıkça tercih edilen bu taşlar duvar ve cephe kaplamalarında, zemin döşemelerinde, banyo duvarlarında, mutfak tezgâhlarında, şöminelerde, merdivenlerde ve daha sayamayacağımız birçok yerde kullanım imkânı bulunmaktadır. Granit küp taşlar aşınmalara ve darbelere karşı dayanıklı yapısı olduğundan yollarda parke taşı, yapı taşı ve bordür taşı olarak yıllardır kullanılmaktadır. Granit küp taşlar, yapıları soğuk ve sıcağa karşı koruması, parlaklığını uzun yıllar boyunca koruyabilmesi, kolay temizlenebilir özelliği, ışığı yansıtan yapısı, düzenli bir bakıma gerek olmayın yapısı ve sağlıklı olması gibi özelliklerinden dolayı modern mimaride sıkça kullanılan doğal taşlardır. Tarihi alanların ve meydanların yapımında kullanılır. Sert zemin yol projeleri için tercih edilir. Evinizi veya iş yerinizi belirli bir alanını granit küp taş dizdirebilir ve böylelikle estetik görüntüsüyle evinize ya da iş yerinize daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

kozak-granit-kup

Granit küp taşlarının sıkça tercih edilmesinin nedenleri arasında doğada sıkça bulunması, uygun fiyatları ve yıllara meydan okuyan yapısı ve şık görünümü vardır. Doğada genel olarak gri renkte bulunan granit küp taşlar, kimi zaman turuncu, kırmızı ve pembe tonlarında da olabiliyor. Granit küp taşlar hayatımızın her alanında şık tasarımlarla beraber bizlerle yaşamaya devam etmektedir.

Netalan - Interactive Agency