İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Granit Küp Taş Teknik Özellikleri

Günümüzde granit taşların kullanım alanlarının genişlemesi ile tercih sıralamasında üst sıraya taşınmıştır. Birçok zemin ve diğer alanlarda kullanılan granit taşların, çeşitli boyutları bulunuyor. Üretim yönteminin diğer taşlardan farklı olması, özellikle zeminlerde kullanılmakta olan granit taşların sorun yaşanmadan uzun süre kullanımını sağlıyor. En fazla evlerde, iş yerlerinde ve hastanelerde kullanılan granit küp taşlar, çok çeşitli boyutlarda olup, farklı renk seçenekleriyle hazırlanmaktadır. Bu özelliği ile zeminlerde istenilen şekiller kusursuzca oluşturulabilmektedir. Bu sayede granit küp taşların da kullanımı yaygınlaşmıştır.

granit-tas-ozellik

Teknik açıdan bakıldığında granitler, bir çeşit doğal taşlardır. İçeriklerinde ortalama %20-%35 kuvars elementi, %35 ile %50 arasında ise alkali feldispat bulunmaktadır. Granitler sağlamlıklarını, bu elementleri içermesi sayesinde kazanmaktadır. Kullanım alanları çok çeşitlidir. Hava şartlarından etkilenmemesi ve yapısının sert olması çok fazla alanda tercih edilmesinin en önemli sebebidir. Granit taşlar, kullanım alanlarına göre istenilen boyutlarda elde edilebilirler. Özellikle mutfakta kullanılan granitler ev dekorasyonun da önemli bir parçasını oluşturmakla beraber, görsel açıdan kullanılması amacı ile televizyon üniteleri arkasındaki duvarlar veya şömine çevresinde kullanılmaya başlanmıştır. Granit küp taşlar, özel kesim çeşitleriyle verilen boyutlandırmalar ve içerdiği element ve minerallere göre kategorize edilmektedir. Günümüzde 25’ten fazla, içeriğindeki minerallerden kaynaklı sınıflandırılmış, granit taşlar mevcuttur. Tüm çeşitlerinin sağlık açısından herhangi bir probleme yol açmadığı kanıtlanmış olup, kullanılacak alanlardaki uygulaması basit ve kısa sürelidir.

granit

Kullanım alanları çeşitlilik gösteren granit küp taşlar, sadece iç ve dış cephelerde değil, iç dekorasyonlarda masa, sandalye, mutfak tezgahları vb. eşyalar üzerinde de uygulanmaktadır. Siz de granit küp taşların teknik özellikleri ve kullanım çeşitliğinden yararlanmak isterseniz, profesyonel ekibimizle uyguladığımız projelerimizde kullandığımız granit küp taş uygulamalarımızı inceleyebilir, bu konuda bizlerle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 

 

Netalan - Interactive Agency