İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Granit Küp Taş Uygulama Aşamaları

Granit taşı doğal taşlar arasında dış mekân uygulamalarında sağlam ve hemen her bölgeye kullanılabilecek özellikte oluşuyla çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle peyzaj çalışmalarında yaya yolu ve araç yolu yapımında granit küp taş tercih edilmektedir.Granit küp taş uygulaması nasıl yapılır?

kup-tas

Uygulama yapılacak alan temiz ve titizlikle ön çalışmaları yapılır. Alt yapı çalışmaları tamamen bitmiş olmalıdır. Öncelikle düz bir alan olarak düşünüldüğünde bir metre karelik alana 0,05 ile 0,06 metre küp taş tozu dökülür ve proje detaylarında tüm bunlar yer almaktadır. Taş tozu döküldükten sonra silindirle güzelce sıkıştırma işlemi yapılmalıdır. Projede belirli bir desen varsa ona göre yoksa da arazi yapısı ve şekline uygun olacak dizme işlemi taş tozuna mastar çekildikten sonra yapılmalıdır. Granit küp taşların dizilmesinden sonra derzler oluşur. Bu derzleri kapatmak ve taşları sabitlemek için yüzeye taş tozu serpilir. Yüzey taş tozu serpilmesi sonrası ikinci bir sıkıştırma işlemi yapılır. Sıkıştırma işlemleri taşların düzgün ve daha sonra yağmur veya basınç nedeniyle yerinden çıkması ya da çökmesini engellemek amacıyla yapılmaktadır. Bu ve bunun gibi uygulama çalışmaları en başından sıkı bir takip ve titizlikle yapılmalıdır. En son olarak ta yüzeyin temizlenme işlemi yapılır. Granit küp taş uygulaması nasıl yapılır?

Granit küp taş uygulaması nasıl yapılır? Kullanışlı ve de estetik yaya ve araç yollarının hayatınızda yer almasına katkı sağlayabileceğimizi ummaktayız. Doğal görünümü sayesinde ve de kullanışlı sağlam oluşuyla caddeleri, sokakları ve de bahçeleri güzelleştirmeyi başarabilen bir yapı elemanıdır. Temiz ve titiz bir çalışmayla düzgün yollarınız granit küp taşlarıyla yapılabilir.

Netalan - Interactive Agency