İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Her şey Yaşamı Kolaylaştırmak İçin

Doğa biz insanlara yaşamımızı kolaylaştırmak, güzelleştirmek adına birçok güzellikler sunmuştur. Bunlardan biriside granit taşıdır. Çok çok beğenilen bir taş türüdür, popülaritesini eski medeniyetlerden bu yana hala korumaktadır. Granit severler evinin hemen hemen her köşesinde kullanmaktadırlar. Her mekânda kendini gösterir, farkı renk ve dokuya sahiptir.

Granit taşı genellikle sert zeminlerde kullanılır, yerine başka bir seçenek bırakmaz. Granit taşı madende birçok farklı işlemlere tabir tutulur. Sonuç olarak da çeşitli modeller elde edilir. Bunlar granit küp taş, granit oluk taşı, granit bordür taşı ve granit plak taşı gibidir.

Uygulaması çok zor olan hatta modeller içinde en zor uygulanan granit küp taşıdır. Yaya yollarında, araç yollarında, park bahçe gibi yeşillik alanlarda tek tek yerlere dizilir. Sadedir, şıktır, estetik durur. Hatta uzun yıllar kendini muhafaza eder. İşlenen bu taşlar tamamen orijinaldir ve koku yapmaz. Birçok maden firması bu konuda güzel hizmet vermektedir. Projelerinizi istediğiniz gibi zamanında estetik temiz bir şekilde teslim ederler. Elektrik, su ya da doğalgaz döşemelerinde yollar kazıldığında kaldırım taşları da sökülür. Granit küp taşı döşenen yerlerde bu taşlar kolaylıkla kaldırılabilir ve kırılmadan yeniden yerine monte edilebilir.

granit-kuptas-2

Peki, hiç merak ettiniz mi? Bu granit küp taş neden bu kadar popüler? Çünkü fiyatı her bütçeye uygun, cep yakmayan türdendir. Ülkemizde de gayet bol miktarda üretimi yapılıyor. Birçok tarihi alanlarda rastlamışsınızdır bu taşlara ucuz olması nedeniyle granit küp taşı döşenir. Hatta her mahalle de her sokakta bu taşı görmemiz mümkündür. Gri rengiyle her ortama uyum sağlar. Çevre dostudur, sağlıklıdır. Villa, yalı, köşk gibi alanlarda da çok tercih edilir. Aşınmaya karşı dayanıklıdır. Her mekâna estetik bir görüntü kazandırır. Özelliğini yıllar geçse de kaybetmediği gibi çok uzun ömürlüdür. Ağır vasıtaların geçtiği yollarda da güvenle kullanılabilir.

Granit küp taş ülkemizde genellikle Bergama yöresinden çıkartılıp üretilmektedir. Bazen bıçak kesimi yöntemiyle bazen de doğal kırma yöntemiyle birçok projede yer almaktadır. Daha ucuz, daha sağlıklı, daha estetik olması nedeniyle artık dış mekânlarda vazgeçilmez bir döşeme taşı haline gelmiştir.

Netalan - Interactive Agency