İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Kayrak Taşı Kullanım Alanları

İnsanlığın tarifi boyunca insanlar sürekli olarak kendi değerleri bakımından yapılarını inşa etmede kullanmasıyla birlikte kendi yaşantılarını ortaya çıkarmışlardır. Bunun sonucu kendilerine has inşaat kültürü çıkmıştır.

Günümüze kadar gelmekte olan Kayrak taşı, yeni dekorasyon ile yapı malzemelerine göre ve teknolojide yaşanmış olan gelişmelere karşı halen bir duruşunu korumaktadır. Her yerde kullanılıp kendini herkesin yerine misafir ederek doğal güzellikle katma peşindedir Kayrak taşı. Taşın ocaktan çıkarıldıktan sonra işlenmesine, yapılar etkenin de kullanılması, mimari bir bütünlük ile sunulması ve yapı gereği özelliğine göre uygulama tekniğinin belirlenmesi ciddi şekilde bilgi birikimi le uzmanlık gerektiren çalışma gerekmektedir.

Uzman ve yılların deneyimliliği ile birlikte Kayrak taşı sayesinde hem sanatsal değerler yaratılır ve hem de işlevsel yönde kullanılmaktadır. Taşyap madencilik, yılların deneyimi ve uzmanlığıyla Kayrak taşı kullanımında hem işlevsel hem de sanatsal değerler yaratmaktadır. Uzman kadro yardımı ile ve titiz bir çalışma sonrasında uygulanmakta olan Kayrak taşı, kalitesini ve bütünlüğünü kaplayan sadeliği ile mekânlara sunulmaktadır.

kayrak-tasi

Nerelerde kullanılır?

Kayrak taşı, kullanım alanları olarak yapı sektörlerinin dış duvar ve iç kaplamasında, barbekü, şömine, fırın ve baca gibi alanların kullanımında, araç ve yaya yollarında kullanılmakla birlikte, bahçe ve park düzenleme sırasında yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Kullanılmakta olduğu yerlere estetik değer, uzun ömür ve sağlamlık katmasıyla bilinmektedir. Ayrıca aşınmaya karşı da oldukça dayanıklı yapıya sahiptir. Özellikle ıslak zemin alanlarında kullanım için ideal bir malzeme olmuştur. Mevsim değişikliklerin, ısı farklılığı ve donma gibi olaylardan da etkilenmez.

Kalınlığına göre kullanımı nasıl olmaktadır?

1 ile 3 cm kalınlıkta olan Kayrak taşı, şömine, duvar kaplaması, fırın, barbekü, disko, iç mekân kaplamaları ve bar dekorasyonu gibi yerlerde kullanılır. 4 ila 6 cm olan Kayrak taşları, binek araç yolları, yaya yolunda, bahçe ve park düzenlemesinde, kelebek duvar yapımı aşamasında ve havuz kenarı gibi alanlarda kullanılabilir. 6 ila 10 cm arası Kayrak taşları, çim aralarında harçsız kullanmak şartıyla ya da bahçe ve park düzenleme esnasında atlama taşı seçeneği ile merdiven basamak yapımında ve beton derzli olmak şartıyla araç yollarında kullanılmaktadır.

kayrak-tasi-3

Netalan - Interactive Agency