İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Parkları Süsleyen Aksesuarlar

Yüzeyi akarsu ve nehirlerle düzleştirilmiş olan kayalardan çıkarılan iç içe geçmiş sarı, siyah, bordo, beyaz, kahverengi ve açık yeşil renklerde bulunan kayrak taşı iç ve dış mekan kaplamalarında park, bahçe düzenlemelerinde kullanılan dayanıklı doğal bir taştır. Kayrak taşı doğada katmanlar halinde bulunur ve istenilen boyut, şekil verilerek kullanılır. Kayrak taşının en önemli özelliği suya dayanıklı olmasıdır.

Yüzyıllar boyunca su aşındırmasıyla oluşan kayrak taşı yazın soğuk, kışın sıcak tutarak mükemmel bir izolasyon sağlar. Diğer birçok yalıtım malzemelerine göre maliyeti daha düşüktür ve uzun yıllar özel bir bakıma ihtiyaç duymadan dış etkenlere dayanır. Gelişmiş yapı teknolojilerine ve yeni keşfedilen malzemelere rağmen kayrak taşı halen revaçta olup mekânlarınıza işlevsellik katarken sanatsal bir ruha da bürümektedir. Hem doğal bir sadelik sunup hem de yaşadığınız ortama kalite katmaktadır.

Dekoratif amaçla kullanılan kayrak taşı iyi bir de izolasyon sağladığı için kullanım alanı oldukça geniştir. Islak zeminlerde de kaymazlık özelliğinden dolayı ideal bir kaplama malzemesidir. Hem sağlam, hem uzun ömürlü, hem de estetik görünüşüyle kayrak taşı mekânlarınız için idealdir. Duvar kaplaması, şömine, barbekü ve iç mekân kaplamada 1-3 cm kalınlığında ki kayrak taşı kullanılır.1 ton malzeme ile yaklaşık 15 metrekare alan döşenebilir.

kayrak-tasi

4-6 cm kalınlığında olan kayrak taşı park, bahçe düzenlemelerinde, yaya yollarında, binek araç yolunda, kelebek duvar yapımında, havuz kenarı gibi alanlarda kullanılmaktadır. 10 metrekare bir alan bir ton kayrak taşı ile kaplanabilir. Özellikle park bahçe düzenlemelerinde 4-6 cm’lik kayrak taşı kullanılmalıdır daha ince olan kayrak taşları kabarma yapabilmektedir. Ve tüm iç ve dış mekân kayrak taşı kaplamalarında taş verniği kullanılmalıdır.

6-10 cm kalınlığındaki taşlar ise kelebek duvar, park, bahçe düzenlemelerinde, merdiven basamağı olarak kullanılmaktadır. 1 tonu ile yaklaşık 6 metrekare alan yapılır.

Netalan - Interactive Agency