İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Bergama Granit Çeşitleririmiz

Türkiye’de mimari anlayış son yüzyılda oldukça değişmiştir. Eski kara taş veya diğer yontulabilen taşların yerine yine yontulabilen ancak daha güzel görünüme sahip ve özellik bakımından da daha özellikli taşlar kullanılmaya başlanmıştır. Sadece taşlar değil aynı zamanda fabrikasyon üretimle yapılan kiremit ve türevi malzemeler de inşaat sektörünün yapı taşları olarak mimari anlayışı temsil etmeye başlamıştır.

Son yüzyılda sıklıkla yapılarda kullanılan, yapıların kaplama, zemin veya tavan döşemesinde kullanılabilen ayrıca duvar yapımında da kullanıma olanak tanıyan malzemelerinden biri de Bergama Granit taşıdır. Bu taş sahip olduğu özellikleri sayesinde inşaat sektörünün vazgeçilmez malzemesi olmaya doğru hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Bergama granit ülkede üretilen granit taşlar arasında en öne çıkan granit taşlardandır. Yontma taş özelliğinde bulunan bu taş kolayca yontulabilmektedir.

Taşa istenilen her türlü şekli vermek oldukça kolaydır. Taş sağlam olduğu kadar kolay işlenebilirliği sayesinde Türkiye’nin her tarafından yoğun sipariş alan ürünlerdendir. İster kapı üstlerini, ister pencere üstlerini, ister çatı veya farklı su giderlerinin bulunduğu yerlerde oluk olarak bu taşlarla kapatın. Fabrikasyon olarak hazır üretilmiş olarak satılan ürünlerine eğer kendi imkânlarınızla farklı şekiller kazandırmak isterseniz Bergama granit taş bu müdahaleye açık ve kendi tercihlerinizle vereceğiniz şekillerle değiştirilebilir özelliktedir.

Bu şekli verirken kullanacağınız malzemenin şekil vermeye uygun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü Bergama granit her ne kadar sağlam olsa da eğer doğru aletlerle kesilmezse parçalanma ihtimali bulunmaktadır. Bergama granit taş kesilme imkânlarının kolaylıkları kadar taşınabilirlikteki avantajlı özellikleri nedeni ile inşaat sektörünün en çok tercih edilen ürünleri arasındadır.

Çok yüksek binalara kolaylıkla taşınabilmektedir. Hafif olması ayrıca binalara fazla yük binmemesi konusunda da büyük avantaj sağlamakta ve binaların depremde ayakta kalmasını kolaylaştırmaktadır.

bergama-granit
Netalan - Interactive Agency