İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Bergama Granit Taşı Ve Özellikleri

Taş işçiliğinin gözde malzemelerinden olan ve adıyla hem ulusal hem de uluslararası boyutta nam salan bergama granit taşının en önemli özelliği çok sağlam bir yapısının olmasıdır. Uzun yıllar rahatlıkla kullanılan ve zamanla renginde ve ya yapısında değişim göstermeyen bergama granitin bu özelliği geniş bir alana yayılmasını sağlamıştır.

Bergama Granit Taş İşleme

Bergama granit taşını işlemek için kaliteli bir kırma makinesi kullanmanızda fayda vardır. İşlemlerdeki titizlik tıpkı bir sanat eseri gibi taşların yerleşiminde taşın kalitesini ortaya koymaktadır. Yol yapımı ve çevre düzenlemesinde kullanılan 4*6 ve ya 6*8 ebatlarda kesilen granit küp taşlar üretilmekte yerli ve yabancı inşaat firmalarına, belediyelerin restorelerine, park bahçe ve alan düzenlemesi yapılan her yere kullanılmaktadır. Kesimler küp, düz ve ya kaldırım ve merdiven ayağı oluğu olarak kullanılacaksa bu detaylar müşteri tarafından belirlenir.

Bergama granitin kullanışlı yapısı sayesinde hem montajı hem de kaldırılması kolaydır. Örneğin lokal bir alanda düzenleme yapacaksınız sadece o kısma yerleştirdiğiniz granit taşları kaldırarak çevreyi rahatsız etmeden tadilatınızı tamamlayabilirsiniz.

Bergama Granit Taşının Çıkarıldığı Yerler ve Özellikleri

Yurdumuzun bölge bölge farklı illerinde farklı özelliklere sahip granit taşı çıkarılmaktadır. Bu iller arasında Çanakkale, Bursa ve Gümüşhane sayılabilir. Bunların yanı sıra çıkarıldığı kasabanın ve ya ilçenin adını alan granit taş yatakları da mevcuttur. Kapıdağ granit, Armutlu granit ve ya yukarıda bahsettiğimiz Bergama granit gibi. Yalnız diğer yataklara oranla Bergamadan çıkarılan granit taşının yapısı daha güzeldir ve işlenmeye elverişlidir.

Bergama Granit Taşının Tedariki

Bergama granit taşlarını inşaat ve ya çevre düzenlemesinde kullanmak istiyorsanız, İnternette ufak bir araştırma yapmanızda fayda var. En iyi makineleri kullanarak en güzel işçilik örneklerini müşterileriyle buluşturan yetkili firmaların sayfalarından iletişim ve fiyat bilgisini, görüntülü taş kataloglarını, sipariş, ödeme ve teslimat koşullarını öğrenebilirsiniz.

Netalan - Interactive Agency