İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Çevremiz Granitle Güzel

Granit kaplamalar, inşaat sektöründe kıymeti artıran kaplamalardır. Yerlerin granit olması, binaların değerini artırmaktadır. Cilalamaya gelebilen bu malzemeler, şık tasarımı ile göz doldurmaktadır. Granitler, magmatik olabileceği gibi başka birteoriye göre de tortusaldır. dayk, silis ve batolitler şeklinde doğada oluşturulmuştur.

Parke, bordür taş, yapı taşı olarak kullanılan granit taşlar, günümüzde de granit küp taş şeklinde de kullanılmaktadır. Bahçe diyazn işlerinde, küp taşlar, yoğun hacimleri dolayısıyla çok dayanıklıdır. Bu dayanıklı taşları kesmek günümüz teknolojisinde çok kolay bir haldedir. Makinalar granitleri peynir dilimi gibi çıkarabilmektedir. Hızlı ve seri üretime yapabilen bu makinalarla üretim çok kolaydır.

Granitlerin yerin altında 400 dereceye kadar sıcaklığa ulaştığı tahmin edilmektedir. Bu taşlar üzerinden geçen sular, hem minarellenmekte hem de termal su haline gelerek ısınmaktadır. Günümüz termal sular, sıcak granitlerin ısısı ile oluşturulmuştur. Granitlerin başkalaşması ile gnays kütlesi meydana gelir.

Granit taşlarından birçok ürün elde edilir. Küp taş, Granit blok (büyük), poly pink, yaylak, yıkılmış, plaka halinde granit, kumlamalı, doğal kesim, yağmur olukları, cilalı tabaka, tamburlu granit, bordür mucartalı (kaldırım taşı) gibi birçok ürünle, hizmet verilebilmektedir. Granit küp taşlarla, bahçe, yollar ve diğer zemin çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Granitlerin, granit küp taş şeklinde hazırlanan versiyonları, ağır yükleri taşıyabilmektedir.

Yollarında granit küp taş kullanılan yerlerde, en ağır vasıtalar bile rahatlıkla geçebilir. Teknolojinin gelişmesi ve yeni granit kesme makinalarının yapılması ile birlikte, doğadaki graniti kesmek ve işlemek, çok kolay bir hale gelmiştir. Dağlardan koparılarak getirilen granitler, fabrikalarda işlenmeye bırakılır. Piyasa ihtiyacına göre üretimi yapılır.

Lüks bir binanın girişine granit döşemeler, iyi gider. Plakalar halindeki granitler, cilalanır ve satışa sunulur. Granitler pembe, turuncu ve gri olarak üretilmektedir. Desen çalışması ile görsel şölenler hazırlanabilir.

Netalan - Interactive Agency