İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Dayanıklı Yapısı Ve Ucuz Fiyat Avantajıyla Bergama Granit Taşı

Bergama granit taşı, bloklar halinde Bergama bölgesinden çıkarılan doğal bir taş türüdür. Bergama granit taşı, doğal patlama gerçekleştirildikten sonra değişik boyutlarda kullanılabilir. Granit taşı, doğal taş cinslerindendir ve granit plaka taş, granit bordür, granit küp taş olarak kullanılabilir. Bergama granit taşının kendisine has dokusu bulunmaktadır ve bu dokuya zarar vermeyecek şekilde kırım ve kesme işlemleri gerçekleştirilmelidir.

bergama-granit

Bergama granit taşları yol yapım ve kaldırım çalışmalarında, inşaat malzemesi olarak, doğal kırma taş olarak, bıçak kesimi sert peyzaj projelerinde kullanılmaktadır. Bergama granit taşı, ülkemizin en çok kullanılan taş çeşitlerinin başında gelmektedir. Bu taşların en büyük özellikleri arasında bozulmayan yapısı başı çekmektedir. Bu özelliği sayesinde tekrar kullanıma elverişli bir yapıya sahiptir. Bergama granit taşları farklı renklerde bulunabilir ve kullanılacak alana göre değişik ebatlarda kesilebilir. Genel olarak gri renge sahip olan Bergama granit taşları, dayanıklılığın fazla olması nedeniyle uzun yıllar kullanılmaktadır. Bu taşların bakımları kolaydır. Hem iç hem de iç tasarımlarda kullanılan bilen Bergama granit taşı, ısı yalıtımı bakımından kullanıcılarını tatmin eden bir yapıya sahiptir. Hava koşullarından etkilenmeyerek büzüşme ve çatlama yapmaz, yani doğal sebeplerle aşınmaz.  Türkiye’de Bergama yöresinden çıkarılan Bergama granit taşları, ithal taşlar olmaması sebebiyle uygun fiyat koşullarına sahiptir ve bütçe dostudur. İş yerlerinde ya da ofislerde iç tasarımı ürünü olarak kullanılan Bergama granit taşı, gösterişli tasarımlarla birlikte sunulduğundan sıkça tercih edilmektedir.

kozak-granit

Bergama granit taşı çeşitleri arasında kumlanmış, cilalı, parke, plaka, bordür, yakılmış bordür, este ve küptaş seçenekleri yer almaktadır. Bu taşlar evlerde merdiven yapımında, peyzaj ve bahçe işlerinde basamak olarak ve döşeme, kaldırım olarak kullanılmaktadır. Estetik görünümü, sağlam yapısı, yerli üretim olması ve fiyatının ucuz olması sebeplerinden ötürü Bergama granit taşı, Türkiye’de en çok tercih edilen doğal taş türüdür.

Netalan - Interactive Agency