İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Teknolojik Tasarımlar Yağmur Oluğu

yagmur-olugu

Yağmur oluğu çatıya düşen yağmur sularını toplayarak düşey yağmur borularına iletir. Eskiden tek tip olan yağmur oluğu günümüzde değişik şekillerde estetik ve şık görünümlü olup mekanı iç açıcı hale getirmektedir. Eksiz oluklar sayesinde yağmur oluğu ömrü en az eskisinden 3 kat fazla olmaktadır.
Yeni sistem pvc yağmur olukları ve ek parçaları yağmur suyunun binanın dış cephesine zarar vermeden kanalizasyona aktarılmasında kullanılmaktadır. Dekoratif ve köşeli olmak üzere iki farklı tipte tasarlanan pvc yağmur oluğu ve ek parçaları standardize hale getirilmiş mükemmel oluk profilleri hızlı ve basit montajı ve garantili işlevi ile kullanıcılara zaman, işçilik ve maliyet avantajları sağlar.
Plastik esaslı oluklar yuvarlak ya da dikdörtgen kesitli olarak üretilir. Oluklar çıkış ağızlarına doğru eğimli yapılmalıdır. Yağmur oluğu artık köşeden köşeye ek almadan tek parça halinde üretilmekte ve renk seçenekleri mevcuttur. Malzeme korozyona ve dış etkenlere karşı 25 yıl garanti altındadır. Doğru uygulama ile yerinde üretim teknolojisi ile hizmet vermekteyiz.
Yağmur olukları değişik derinlikte ve renklerde uygulanmaktadır. Serpken yağmurların çatınıza dönmesini engelleyen kalıcı çözümler üretir. Parapetlerinizin gizli dere ile birleştiği noktalardan suyu içeriye almaması sağlanır. Günümüzdeki yağmur olukları uzun ömürlü ve hızlı bir şekilde uygulanmaktadır. Çatılarınız çok şık ve estetik görünmektedir. Kenet çatı kaplamalar sayesinde zamandan ve paradan tasarruf sağlanmaktadır.
Yağmur oluğu ve ek parçaları tüm binalardan yağmur sularının uzaklaştırılmasında kullanılmaktadır. Yağmur olukları sıra dışı hava sıcaklıkları için uygun olup zorlu iklim şartlarında güvenle kullanılmaktadır. Yağmur olukları contasız yapıştırmalı sistem olduğu için zaman içinde sızdırmayacağının bir garantisidir. Yağmur olukları standartların üzerinde bir dayanımla üretilirler. Binanızın cephe uzunluğuna göre hiç ek almadan yekpare tek parça halinde oluk üretimi yapılmaktadır. Eksiz oluk yekpare tek parça olan oluk çeşididir. Bu sebeple oluklarda ek yapılmasına gerek kalmaz.
Oluk takılacak binanın cephe uzunluğuna göre oluk takılabilmektedir. Apartmanlarda çatılar, bacalar v.b ortak kullanım yerleri gibi oluklarda ortak kullanım yeridir. Yıllar önce kullanılan yağmur olukları teneke olup kelepçeler ile ekli bir şekilde çatıya tutturulmaktaydı. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile gizli bir şekilde bile uygulanabilen yağmur olukları o kadar estetik ve şık görünmektedir.
Önceden yağmur oluklarına çatıdan ve çevreden gelen çöpler tıkanmasına yol açıp yağmur ve kar sularının binaya sızmasına neden olmakla beraber bina duvarlarının rengini ve estetiğini bozmaktaydı. Şimdi ise bu tıkanma sorunları ortadan kaldırılmış şekilde yağmur olukları üretilip monte edilmekle beraber çok hoş bir görünüm sağlamaktadır. Günümüzde yağmur olukları sadece çatılarda kullanılmamakla birlikte cadde ve yolların kenarlarında su taşmalarını önlemek amaçlı kullanılmaktadır. .Bunlar yuvarlak ve dikdörtgen biçimlerde olup dere şeklinde kaldırım kenarlarına döşenmektedir.
Teknoloji o kadar çok ilerlemiş durumdaki bir telefonunuz hayatınızı evinizi değiştirebilmekte. Teknoloji sayesinde süper tasarımlar müşteri ve kullanıcılara sunulmaktadır.

Etiketler:
Netalan - Interactive Agency