İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

Yaya ve Taşıt Yolları İnşaatı Bergama Granit

Granitler, içeriklerinde ortalama %20-%35 kuvars elementi, %35 ile %50 arasında ise alkali feldispat bulunan doğal taşlardır. Bu elementleri içermesi sağlamlıklarını arttırmaktadır. Hava şartlarından etkilenmemesi ve yapısının sert olması çok fazla alanda tercih edilmesinin en önemli sebebidir. Günümüzde granit taşların kullanım alanlarının genişlemesi ile tercih sıralamasında üst sıraya taşınmıştır. Birçok zemin ve diğer alanlarda kullanılan granit taşların, çeşitli boyutları bulunuyor. Üretim yönteminin diğer taşlardan farklı olması, özellikle zeminlerde kullanılmakta olan granit taşların sorun yaşanmadan uzun süre kullanımını sağlıyor. Bu özelliği ile zeminlerde istenilen şekiller kusursuzca oluşturulabilmektedir. Granitler, özel kesim çeşitleriyle verilen boyutlandırmalar ve içerdiği element ve minerallere göre kategorize edilmektedir.  Günümüzde 25’ten fazla, içeriğindeki minerallerden kaynaklı sınıflandırılmış, granit taşlar mevcuttur. Tüm çeşitlerinin sağlık açısından herhangi bir probleme yol açmadığı kanıtlanmış olup, kullanılacak alanlardaki uygulaması basit ve kısa sürelidir. Yaya ve taşıt yolları için en uygun olanı ve en fazla tercih edileni ise bergama granitlerdir.

bergama-tası

Granitler, çok uzun yıllardır her türlü inşa işlemlerinde kullanılmaktadır. Sağlamlığı ve uzun süreli olması nedeniyle çokça tercih edilen granitler, ülkemizde yaygın olarak üretilebilen bergama granitleri ile farklı bir boyut kazanmıştır. Bu granit çeşidi, hava şartlarına dayanıklı, aşınma özelliği en az olan ve kullanım çeşitliliği açısından tercih sebebi olmuştur.

tasıt

Kullanım alanları çeşitlilik gösteren granitler, sadece iç ve dış cephelerde değil, iç dekorasyonlarda masa, sandalye, mutfak tezgahları vb. eşyalar üzerinde de uygulanmaktadır. Bergama granitler ise yaya ve taşıt yolları olmak üzere başta ülkemizde olmak üzere dünyanın her yerinde sokaklarda, tiyatrolarda, metrolarda, çeşitli kamu binalarında kullanılmaktadır. Siz de bergama granit taşların teknik özellikleri ve kullanım çeşitliğinden yararlanmak isterseniz, profesyonel ekibimizle uyguladığımız projelerimizde kullandığımız bergama granit taş uygulamalarımızı inceleyebilir, bu konuda bizlerle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Netalan - Interactive Agency